Магдалинівський район
www.magd-rn.dp.gov.ua


Вірші з «Чорної шкатулки» – без рими, скріплені внутрішнім ритмом, поетичною логікою й щирістю. Їх читав зі сцени великої зали ДніпроОДА народний артист України Олексій Горбунов. Захід мав великий успіх: на творчу зустріч з відомим актором театру й кіно прийшли 1300 жителів Дніпропетровщини. У музичній моновиставі Горбунов говорив з глядачем відверто безліччю голосів. Акторові вірили, навіть плакали.

«У 2016-му ДніпроОДА започаткувала гарну традицію – проводити в адмінбудівлі творчі зустрічі. За цей час до нас завітало чимало знаменитостей. Серед них – письменники, блогери, журналісти, фотографи, актори. Тисячний зал зібрав російський поет-сатирик Орлуша. А український актор Олексій Горбунов був так вражений щирістю глядачів, що зголосився виступити в адмінбудівлі вдруге. Зал на тисячу місць знову був повний», – розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Олексій Горбунов і гурт «Грусть пилота» привезли до ДніпроОДА музичний спектакль «Чорна шкатулка». Це мініатюрні оповідки про життєві цінності за мотивами однойменного твору чеського письменника Людвіка Ашкеназі.

«Я зустрів дівчину, витончену й струнку, як розумна вівчарка колі. Замість сумки вона носила чорну шкатулку, яку переповнювали фотографії. Зі знімків дивилися особи, обличчя й очі... Німі чорно-білі балади: безногий чоловік, мати над порожньою тарілкою, інтелігентний німець за чищенням кулемета, боса дівчина на сходах, красуня із втомленими очима. І – діти. Кілька десятків випадкових фото», – такими словами розпочав свою виставу Олексій Горбунов.

«Чорна шкатулка» – це голоси різних людей. Розмаїття людських інтонацій передавав не традиційний римований вірш, а наближений до прози верлібр. У рядках вільного віршу відчувалися і радість, і крик, і плач, і розпач.

Горбунов переходив від образу до образу плавно й невимушено. Допомагали перевтіленню кашкети, картузи, шляпи, ковпаки. Актор надягав їх – і перед глядачем поставав капітан корабля, машиніст потягу, невеселий блазень, самотня жінка.

«Олексій Горбунов багатогранний – і це приваблює. Він грає реалістично, спілкується з глядачами. У його творчості є злободенність, – каже мешканець Дніпра Євген Гессен. – Гарно, що такі заходи проходять в ОДА. Влада відкрита для людей».

Олексій Горбунов – не тільки майстер художнього читання, а й співак. Зі сцени звучали пісні, які багато років тому лунали на кожному подвір’ї. Струн душі торкалася знайома й близька музика Володимира Висоцького, Марка Бернеса, Булата Окуджави, Віктора Цоя, Леоніда Утьосова.

«Ніколи не знала, що Горбунов ще й гарно співає. Пісні душевні, патріотичні, вражають щирістю, – поділилася враженнями волонтер Ніна Єлоєва. – Горбунов – актор непересічний. Його виступ навіть не назвеш концертом, це ціла моновистава. Почула безліч живих голосів – кожен зі своєю інтонацією, надією, болем чи тривогою. Вдячна ДніпроОДА за спектакль. Душа теплішає, настрій підвищується».

Кожен з тисячного залу знайшов у «Чорній шкатулці» щось своє. Артист говорив з глядачем чесно, наче на сповіді. Йому вірили, і навіть плакали.

Аплодували стоячи – за щирість і відвертість, дарували квіти – за душевну теплоту та правду життя.

«Я вже вп’яте у Дніпрі. Приїжджаю сюди з дорогою душею. Тут живуть прекрасні люди. За радянських часів знімався у фільмі «Наближення до майбутнього» на «Південмаші». З того часу Дніпро асоціювався з радянським містом. Та думка змінилася, коли Дніпро став фортецею і зупинив просування війни вглиб України. Мене вразили звичайні мешканці. Тут я побачив цементне єднання людей, – розказав актор Олексій Горбунов. – Виступати у стінах адмінбудівлі приємно. Добре, що ДніпроОДА влаштовує для людей безкоштовні концерти».


Спектакль українського актора театру й кіно Олексія Горбунова у ДніпроОДА мала великий успіх.


Зібрався повний зал.


На сцені розгорнулася музична вистава "Чорна шкатулка".


Глядачі сиділи навіть у проході.


Горбунов говорив з глядачем відверто безліччю голосів.


Він враз перевтілювався у поважного чоловіка...


... машиніста потягу...


...пристаркувату бабусю...


Глядачі йому вірили.


«Олексій Горбунов багатогранний – і це приваблює. Він грає реалістично, у його творчості є злободенність», – каже Євген Гессен.


Автограф для мами.


Селфі на пам'ять.


Олексій Горбунов – не тільки майстер художнього читання, а й співак.


Артист говорив з глядачами чесно.


Кожен з тисячного залу знайшов у «Чорній шкатулці» щось своє.


Квіти – за неперевершену акторську гру та відвертість.


«Виступати у стінах адмінбудівлі приємно. Добре, що ДніпроОДА влаштовує для людей такі безкоштовні концерти», – говорить актор Олексій Горбунов.File Attachment Icon
ATTSC3TH.jpg