www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 17 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
Засідання Магдалинівської районної протиепізоотичної комісії
Версія для друку Написати листа
На засіданні Магдалинівської районної протиепізоотичної комісії доповіла в.о. начальника Царичанського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Погоріла Світлана Михайлівна про складну епізоотичну ситуацію, яка склалася в Дніпропетровській області, і вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах. Вона звернулася з проханням до оранів місцевого самоврядування, представника відділу освіти та до жителів Магдалинівського району:

- при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;
- застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено;
- не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.
Інформація
з проведення планової осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу, як в Україні, в Дніпропетровській області, так і в нашому районі вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Сказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується летально.


Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.
На виконання розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03.09.2018 №100 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні», протягом листопада 2018 року в Дніпропетровській області розпочнеться планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу, в тому числі і на території Магдалинівського району. Розповсюдження приманок з вакциною відбуватиметься шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями, поза територіями населених пунктів ,водойм та автомобільних доріг.
Дані заходи проводитимуться задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основним джерелом розповсюдження збудника сказу.
Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). В середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор