www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 12 грудня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
Екопроекти з ліквідації багаторічних підтоплень Марганця мають завершити восени – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Восени підрядники мають завершити екологічні проекти в Марганці. Наразі там розчищають і заглиблюють річку Томаківка. По вулицях, які найбільше потерпали від повеней, уже змонтували дренажну систему. Від шкідливої дії води убезпечать домівки 50 тисяч жителів, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.


«Підтоплення дошкуляли мешканцям Марганця не одне десятиліття. У березні ми взялися за вирішення проблеми. Наразі там розчищають замулене русло ріки Томаківка, – зазначив Валентин Резніченко. – До кінця року на Дніпропетровщині плануємо реалізувати зо два десятки екопроектів».

Через замуленість та рясний очерет у річці Томаківка постійно підвищувався рівень води.

«Від підтоплень люди потерпали десятки років. Вода була у льохах, у дворах, на присадибних ділянках. Проблему вирішуємо спільно з командою ДніпроОДА», – акцентувала мер Марганця Олена Жадько.

Крім того, ріку заглиблять на два метри.

«Півстоліття тому річка сягала вглиб до семи метрів, сьогодні – лише до півметра. Після розчистки нормальний гідрологічний режим буде відновлений», – пообіцяв заступник директора підрядної організації Сергій Задніпряний.

У Марії Пушиліної в погребі ще стоїть вода. Однак її вже значно менше, ніж було весною, каже жінка.

«Було води по цеглину – тепер рівень знизився, – показала Марія Пушиліна – Може, й зовсім зникне, коли хлопці почистять річку».

Річку не просто розчистять – створять ще й зону відпочинку. Прокладуть місток, на правому березі встановлять альтанки, облаштують зелений куточок і автостоянку, на лівому – насиплють пляж.

Другий екопроект передбачає відведення дощових і талих вод. Для цього на вулиці Молодіжна підрядники проклали більше кілометра закритої дренажної системи, зробили уклін для водовідведення, змонтували уловлювачі дощової води, наразі завершують асфальтування дороги.

«Добре, що дорогу полагодили. А то бувало, поки дійдеш до роботи – ноги в грязюці по коліна. Зараз ходити одне задоволення, діти на самокатах і скейтах катаються», – розказала місцева мешканка Галина Галич.


У Марганці втілюють два екопроекти


Розчищають річку Томаківка...


та заглиблюють її.


Уже змонтували дренажну систему


Завершують асфальтування дороги


Проекти убезпечать від підтоплень домівки 50 тисяч жителів


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTW9ENL.jpg