www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 13 листопада 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
Розчистили понад вісім кілометрів притоку Орілі – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Приток Орілі – Заплавку розчищають вперше в історії. Багато років водойма забруднювалася. Влітку пересихала, навесні – затоплювала поля і городи місцевих мешканців. Вже розчистили понад 8 км Заплавки. Відразу колодязі наповнилися водою – раніше вони стояли пересохлі через замулені джерела. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Розчищаємо річки по всій області. Задачу з відновлення екосистеми Дніпропетровщини поставив Президент України Петро Порошенко, – зазначив Валентин Резніченко. – Річка Заплавка колись була повноводною, але через надмірну забрудненість її гідрологічний режим порушився. Після розчищення майже 12 км водойми селяни матимуть чисту річку та наповнені водою колодязі».

Річка Заплавка впадає в Оріль. Водойми сполучаються та підтримують гідрологічний режим одна одної. Але нормальна робота екосистеми була порушена – через надмірну замуленість Заплавки. Замість повноводдя – зарості очерету. Як і всі степові річки, ця поповнюється вологою під час опадів восени та взимку. Однак проточності майже не було, і вся вода виливалася на навколишні поля й городи.

Більш за все потерпали мешканці семи сіл Магдалинівського та Царичанського районів. Питну води вони брали лише з колодязів. А ті стояли пересохлі через замулені джерела.

«Раніше мали глибоку річку, рибу ловили – й щуку, й окунів. Зараз не те що ніде ловити – худобу напоїти ніяк, – розповів мешканець села Мусієнкове Анатолій Хиря. – Добре, що зараз чистять».

Гідрологічний режим Заплавки відновлюють обласним та місцевим коштом. Розпочали восени – і вже витягли понад 60 тисяч кубометрів мулу. Як прочистили джерела, колодязі відразу наповнилися.

«Велике спасибі від усіх жителів за те, що річку нашу відроджують, – поділився місцевий Петро Удод. – І вода в колодязях вже з’явилася, і худобу є де напоїти. Влітку планую порибалити».

Привели до ладу понад 8 км річки. Загалом розчистять майже 12 км водойми.

Для попередження подальшого забруднення Заплавки підрядники звели три дамби. Ці споруди затримуватимуть мул та сприятимуть вільному проходженню води руслом.

«Громада нашого села звернулася до губернатора з проханням виділити кошти на розчищення та відновлення водності Заплавки. Добре, що нас почули», – зазначила заступник голови Чернетчинської сільради Ольга Легка.

Всі роботи з відновлення гідрологічного режиму Заплавки підрядники планують завершити цьогоріч.Поблизу 7 сіл Магдалинівського та Царичанського районів відновлюють річку Заплавку


Багато років водойма забруднювалася, міліла і заростала очеретом


Вже розчистили понад 8 км річки – залишилось менше чотирьох кілометрів


Витягли понад 60 тисяч кубометрів мулу


Ольга Легка: «Громада нашого села звернулася до губернатора з проханням виділити кошти на розчищення та відновлення водності Заплавки. Добре, що нас почули»


Гідрологічний режим Заплавки відновлюють обласним та місцевим коштом


На річці звели три дамби


Споруди затримуватимуть мул..


..та сприятимуть вільному проходженню води руслом


Більше Заплавка не забруднюватиметься


Після прочистки джерел відразу наповнилися колодязі – у місцевих з’явилася питна вода


Тепер буде де і худобу напоїти..


..та свійську птицю,..


..і порибалити де


«Велике спасибі від усіх жителів за те, що річку нашу відроджують», – Петро Удод


Після розчищення тут облаштують зону відпочинку


Всі роботи планують завершити цьогоріч
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTOR8EM.jpg