Магдалинівський район
www.magd-rn.dp.gov.ua


Україна продемонструвала політичну волю до системних перетворень і незважаючи на триваючу російську агресію, за три роки довела і здатність проводити реформи, і продемонструвала результати. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на 14-ій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES): «Чи це новий світ? І що він означає для України?».

«Політичну волю до системних перетворень ми уже неодноразово перетворювали у наш спільний успіх. Незважаючи на триваючу російську агресію, за три роки Україна не лише довела здатність проводити реформи, але й продемонструвала результати», - сказав Президент.

Глава держави наголосив: «Зростає економіка, очищено банківську систему, скорочено бюджетні витрати, триває успішна співпраця з МВФ. Позитивні очікування відображені і у підвищенні наших рейтингів провідними кредитними агентствами».

Він підкреслив, що ми маємо не лише створити умови для переходу від економічної стабілізації до економічного зростання, але й реалізувати їх. Президент також підтримав ініціативу наших литовських друзів щодо розробки плану підтримки України.

«Вільний світ став на шлях боротьби за новий світопорядок. Від нашого успіху чи невдачі залежатиме те, яким врешті буде цей світ, якою буде Європа, якою буде Україна. Це може бути світ демократії, сталого розвитку і процвітання. Світ, в який житиме здобутками нашої цивілізації, досягненнями Ілона Маска, можливостями штучного інтелекту, дослідженнями андронного колайдера чи перспективами криптовалюти», - наголосив Президент.

Водночас, він зазначив, що може бути й інший сценарій – світ, який житиме постійною загрозою ядерної війни та гонки озброєнь, гібридних агресій та інформаційних диверсій.

«Вибір очевидний. Шлях до нашої перемоги – це єдність та солідарність. Необхідно зміцнювати трансатлантичний альянс, відкинувши, як контрпродуктивні і небезпечні, будь-які штучні та непринципові розбіжності між Європою та США. Цього тільки й чекають наші опоненти і вороги і ми не маємо права давати додаткові козирі в руки», - сказав Петро Порошенко.

«Ідея європейської інтеграції має отримати нове дихання, нову динаміку», - наголосив Президент та висловив підтримку бачення щодо подальшого розвитку ЄС Президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера та запропонованої ним Дорожньої карти до більш об’єднаного, сильного та демократичного Союзу, яка відкриває можливості для створення якісно нової Європи, здатної відповідати глобальним викликам 21-го століття.

«Разом з цим, вважаю, що започаткована дискусія щодо майбутнього Європи не повинна обмежуватися виключно теперішніми країнами ЄС. До дискусії повинні бути запрошені і країни-кандидати, і асоційовані з ЄС країни, які прагнуть розділити з Євросоюзом відповідальність за нову Європу», - зазначив Глава держави, додавши, що це буде символічним сигналом про місце цих країн в новій Європі.

За його словами, найкращою нагодою могла б стати зустріч глав держав та урядів ЄС щодо майбутнього Європи, яка відбудеться 28 вересня у Таллінні.

Президент також висловив підтримку позиції Президента Польщі Анджея Дуди у тому, що відмова від політики відкритих дверей буде для європейського проекту помилкою. «Це стало б сигналом для Росії, що реванш залишається можливим, і що ЄС, відмовляючи сусідам у праві на європейську перспективу, враховує так званими «особливими інтересами» Росії в регіоні», - сказав він.

«Я закликаю Захід прийняти важливе стратегічне рішення, яке кардинально впливатиме на подальший розвиток України у новому світі», - наголосив Петро Порошенко.


Глава держави: Європі потрібна сильна Україна – політично, соціально, економічно