www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 19 грудня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
Об’єднані громади Дніпропетровщини стали лідерами України за рівнем фінансової спроможності – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Експерти офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували доходи й видатки 366 об’єднаних громад країни. У рейтингу ТОП-20 найуспішнішими визнані Слобожанська, Богданівська та Вербківська об’єднані громади Дніпропетровщини, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, охоплює все більшу територію Дніпропетровщини. Громади мають можливість розширити свої повноваження та отримати додаткові ресурси на розвиток, – зазначив Валентин Резніченко. – Найуспішнішими є ті громади, які постійно нарощують власні доходи та залучають інвестиції. Серед таких – Слобожанська, Богданівська та Вербківська. За рівнем фінансової спроможності вони визнані лідерами на всеукраїнському рівні».

Загальний рейтинг формували на підставі аналізу чотирьох показників – власні доходи й капітальні видатки на одного мешканця, рівень дотаційності бюджетів та видатків на утримання апарату управління.

Зокрема, власні доходи на одного мешканця у Слобожанській громаді становлять 14,1 тис грн, у Богданівській – 8,7 тис грн, у Вербківській – 8,9 тис грн.

Загалом у громадах Дніпропетровщини, утворених торік, власні доходи на одного жителя збільшилися у 2,3 рази, у громадах, об’єднаних у 2015 році, – зросли майже на 23%. На розвиток територій вони спрямували майже 225 млн грн.

За результатами моніторингу, до десятки національних лідерів увійшла й Новоолександрівська об’єднана громада.

Оцінку фінансової спроможності 366 громад України провели за результатами моніторингу виконання місцевих бюджетів за три квартали 2017 року.

Сьогодні на Дніпропетровщині 57 об’єднаних громад.


Рік тому дитсадок у Слобожанському звели «з нуля» коштом місцевої громади та обласного бюджету. Тут виховуються 220 дітей.


Цьогоріч у центрі Богданівської об’єднаної громади відкрився новий дитсадок «Теремок». Його звели на місці занедбаної будівлі, відвідують75 дітлахів.


Жителі Вербківської об’єднаної громади відчувають позитивні результати децентралізації. У життя втілюються проекти, про які люди могли тільки мріяти. Зокрема, амбулаторія у В’язівці не бачила ремонту кілька десятиріч. Після об’єднання медичний заклад набув нового вигляду буквально за рік. Сюди звертаються по допомогу понад 3 тисячі жителів п’яти сіл.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTTVKWA.jpg