www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 23 січня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
Історія не повинна впливати на стратегічний характер українсько-польських відносин – Президенти держав
Версія для друку Написати листа
«Ми дійшли спільної думки, що історія не повинна впливати на стратегічний характер українсько-польських відносин», - заявив Президент України Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою за підсумками переговорів.

Петро Порошенко наголосив, що потрібно пам’ятати героїв минулого і вшановувати пам’ять невинних жертв. «Але твердо потрібно рухатися вперед. Бо історію ми вже не змінимо, але маємо і можемо змінити сьогодення і створити кращі умови для майбутнього. Щоб ніхто і ніколи не зміг вселити ні в серця українців, ні в серця поляків ні ненависті, ні ворожнечі», - підкреслив Президент України.

Глава Української держави повідомив про досягнуту домовленість з Президентом Польщі підвищити рівень комісії зі співпраці у історичних питаннях до рівня Віце-прем’єр-міністрів. Передбачається, що українську сторону буде представляти Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«Впевнений в тому, що ми зможемо продемонструвати достатньо швидкий і значний прогрес у цьому напрямку. Ми очікуємо, що комісія збереться найближчим часом і внаслідок ефективної розмови, ми зможемо нарешті дати «зелене світло» процесу наукового вивчення, ексгумації, збереження пам’ятників, недопущення вандалізму, а також для того, щоб прибрати будь-які чутливі моменти з нашої співпраці», - зазначив він.

Президент України ще раз наголосив, що процес поновлення наукових досліджень має активізуватися із відновленням роботи «перезавантаженої» комісії із вивчення історично пам’яті, відповідаючи на питання журналістів щодо ставлення до постаті Степана Бандери та «руху, який він створив», та висловив сподівання на якнайшвидше проведення її засідання.

«Я чекаю, що найближчим часом ця комісія розпочне роботу. І одне з завдань цієї комісії – прискорення процедури початку ексгумації і низка інших завдань, які дозволять сконцентруватися на історичних питаннях. В тому числі, передати історичні питання, включаючи постать відомого українського діяча Степана Бандери – людини, яка зробила величезний внесок у національно-визвольний рух. Але – це питання історії і України», - наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, існує безліч історичних героїв, які об’єднують, а не роз’єднують українців та поляків. Наприклад, маршал Юзеф Пілсудський, війська якого разом з військами Української Народної Республіки одержували гучні перемоги над російсько-більшовицькою навалою під Замостям і Варшавою у 20-х роках минулого століття.

Він зауважив, що 5 грудня відзначалась дата з дня народження маршала Пілсудського та додав, що частина його життя пов’язана із Харковом, де він навчався в університеті Каразіна. «Користуючись нагодою нашої зустрічі я хочу привітати і польських колег, і польську державу, і польський народ з цією славетною датою і нагадати відомий всім вислів польського маршала: «Немає незалежної Польщі без незалежної України, як і немає незалежної України без незалежної Польщі», - сказав Петро Порошенко.

«Впевнений, що ці мудрі слова великого польського діяча будуть дороговказом для ефективної співпраці українського і польського народів», - наголосив Президент України.

Петро Порошенко подякував Анджею Дуді за сьогоднішню щиру та плідну розмову.

Президент Польщі, у свою чергу, зауважив, що сьогоднішня розмова з Президентом України Петром Порошенком торкалася, в тому числі і непростих питань. Він висловив сподівання, що ці питання «вдасться вирішити в дусі добросусідства і доброї співпраці між країнами, та насамперед – в дусі доброї співпраці між народами».

«Ми б хотіли, щоб історія не впливала на те, що відбувається сьогодні, і те, що відбуватиметься у майбутньому», - зазначив Президент Польщі.


Анджей Дуда наголосив на важливості проведення наукових досліджень для збереження історичної пам’яті. «Для цього потрібні конкретні наукові дослідження, проведені експертами, маю на увазі насамперед ексгумацію», - сказав він.

За його словами, під час зустрічі сьогодні було досягнуто домовленості про звернення до Віце-прем’єрів та міністрів культури Польщі і України щодо проведення комісійних узгоджень, які б стосувалися якнайшвидшого скасування заборони ексгумації.

«Це для нас дуже потрібно і я це трактую як перший крок до подолання глухого кута, який виник останнім часом. Політиків закликаю, щоб вони були помірковані у своїх виступах і висловах, щоб вони не діяли емоційно, бо це складні справи – багато осіб і досі несуть ці рани», - закликав Президент Республіки Польща.

Він закликав всі сторони до поміркованості: «Ми повинні старатися підходити до цього спокійно, прямувати до правди, але таким чином, щоб через цю правду намагатися будувати міст дружби між нашими народами, а не для того, щоб ятрити рани і нищити багато з тих місць, які вдалося відбудувати».

Лідери України та Польщі також засудили випадки вандалізму та руйнації історичних пам’ятників.


«Я звичайно болію над кожною ситуацією, коли будь-яка форма увічнення або пам’ятник знищений. Не туди дорога до мирного встановлення відносин між народами», - зазначив Анджей Дуда.

В свою чергу, Петро Порошенко наголосив: «Будь-яка руйнація пам’ятників є вандалізм. Ми маємо знайти історичну правду, запустити процес ексгумації, дати «зелене світло» міжурядовій комісії».

«Від історичних конфліктів між Україною та Польщею виграє одна сторона. І це не Україна, не Польща, а Росія», - переконаний Глава Української держави. «У нас є абсолютно чітке розуміння, і в Україні, і в Польщі: потрібно залишити історію історикам, а політики мають займатися майбутнім», - наголосив Петро Порошенко.


Історія не повинна впливати на стратегічний характер українсько-польських відносин – Президенти держав
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор