www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 14 грудня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
Маємо сприяти і підтримувати розвиток екологічного туризму – Президент
Версія для друку Написати листа
Державні природоохоронні служби та місцева влада мають підтримувати та сприяти не лише збереженню лісів, національних парків, а й розвитку екологічного туризму, переконаний Президент Петро Порошенко.

«Як правило території, де створена переважна більшість національних заповідних парків, є депресивними. Зайнятість на тих територіях є вкрай низька. І за таких обставин, я вважаю, що замість того, щоб намагатися вирубати ліс, забравши частину заповідника і залишити пустелю, ми маємо допомогти організувати екологічний туризм. Це створює і робочі місця», - наголосив Глава держави на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики у Івано-Франківську. Петро Порошенко підкреслив, що вирубані ліси та лисі гори туристів не приваблюватимуть.

«Вирубав – більше нічого не буде», - зауважив він.

Президент зазначив, що готовий підтримати спеціальну програму, якщо така необхідна, задля розвитку зазначеного напрямку. «Якщо потрібна національна програма екологічного туризму – чекаю пропозицій. І на рівні урядовому, і на рівні законодавчому ми це питання можемо швидко вирішити. І це умови для того, щоб захистити природнє середовище через формат національного парку», - сказав він.

За словами Петра Порошенка, Україні доцільно вивчити іноземний досвід організації національних парків, які генерують масштабний туристичний потік і позитивно впливають на розвиток прилеглих територій і наповнення місцевих бюджетів.

Глава держави також наголосив, що розвиток природно-заповідної справи належить до пріоритетів державної політики в сфері охорони навколишнього середовища.

«Нехай площа природньо-заповідного фонду України є недостатньою для збереження та відновлення особливих природних компонентів і об'єктів, але ми працюватимемо над цим», - підкреслив Петро Порошенко.

Окремо він звернув увагу на проблему, пов’язану із навмисно організованою плутаниною у межах заповідників і парків. Президент закликав до спільної роботи над її вирішенням. «Оскільки встановлення меж заповідників – це компетенція Президента, маємо разом з вами попрацювати. Відновити межі, які були, щоб суб'єкти місцевого самоврядування, які хочуть загарбати територію заповідників заднім числом, не змінювали ці межі. Вирішити (це питання – ред.) на урядовому і президентському рівні», - наголосив Петро Порошенко.

«До правоохоронців окрема позиція – попередьте суб'єктів місцевого самоврядування не бавитися і не чинити злочинів у заповідній справі. Кожен сільський голова має працювати на громаду, а не проти заповідника. Думаю, що це речі, які ми 100% зможемо регулювати», - додав він.

Президент також зазначив, що під час наради очікує на обговорення принципових змін в організації Державної екологічної служби, гарантій якісного поліпшення роботи новоствореного органу, а також пропозицій щодо підтримки з боку Глави держави і влади.


Маємо сприяти і підтримувати розвиток екологічного туризму
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор