Магдалинівський район
www.magd-rn.dp.gov.ua


Нові меблі та техніку отримали 5 гуртожитків Дніпропетровщини, що були реконструйовані для переселенців коштом ЄС. Вони розраховані на півтисячі місць. Це результати співпраці Дніпропетровської ОДА, фонду «Допомога Дніпра» та уряду Німеччини.


«Дніпропетровщина однією з перших почала приймати переселенців. Питання їхнього розселення – стало одним з головних. Команда ДніпроОДА вирішувала його спільно з європейськими партнерами. Встановлювали модульні містечка, реконструювали старі нефункціонуючі будівлі, знаходили місця в гуртожитках. У 2015-му ЄС допоміг реконструювати 15 гуртожитків для переселенців та облаштувати меблями 10 з них. Все необхідне ще для 5 гуртожитків встановили цьогоріч завдяки допомозі німецької урядової організації «GIZ», - зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Гуртожиток професійно-технічного училища №48 у Новомосковську став одним із учасників проекту ЄС та GIZ. 15 років приміщення стояло у занедбаному стані. Тепер тут новий ремонт і сучасні меблі із побутовою технікою.

«Ми стали учасниками проекту ЄС та GIZ. У 2015 році наш гуртожиток реконструювали, у 2016-му сюди заїхали перші сім’ї. Тепер встановили нові меблі та техніку. У нас повністю заселений 4 поверх та частина третього. Загалом гуртожиток розрахований на 32 кімнати», - розповідає директор ПТУ №48 Володимир Бурлаков.

Ніна Воронкова одна із перших, яка заселилася до гуртожитку. Жінка переїхала з Донецька майже одразу, коли розпочалися обстріли. На Дніпропетровщині близьких родичів у жінки немає, тому облаштовуватися довелося самотужки.

«Я спочатку жила в одному із санаторіїв області. А потім дізналася, що можна заселитися до цього гуртожитку. Тут гарні умови. Є всі необхідні комунікації. Познайомилася із сусідами, зараз ми вже як одна родина», - каже переселенка Ніна Воронкова.

У гуртожитку є все необхідне: нові ліжка, комфортні матраци, постільна білизна, шафи, столи, стільці, пральні машини, холодильники та електричні плити.

Нові меблі та техніку цьогоріч отримали 5 гуртожитків у Новомосковську, Славгороді, Вільногірську, Жовтих Водах та Кам’янському. Вони розраховані майже на півтисячі переселенців. Це результат спільної роботи Дніпропетровської ОДА, фонду «Допомога Дніпра» та німецької урядової організації «GIZ». У 2015 ці гуртожитки були реконструйовані за підтримки Європейського Союзу.

«З початку військового конфлікту Дніпропетровщина прийняла найбільше переселенців. Вважаємо, що головне – дати цим людям дах над головою. Допомагаємо Дніпропетровщині у цьому. І співпраця буде продовжена», - зазначив керівник проекту GIZ Майк Маттес.


Гуртожиток у Новомосковську – один з тих, який облаштували новими меблями та технікою.


Для зручності і комфорту мешканців тут встановили холодильники, кухонні плити та пральні машини.


У кімнатах – нові меблі: ліжка, шафи, столи. Закупили також комфортні матраци, подушки, нову постільну білизну.


Обидва поверхи гуртожитку у Новомосковську вже майже повністю заселенні. Мешканці встигли потоваришувати і вже стали як велика родина.


«Я вимушена була переїхати з Донецька майже одразу, коли почалися обстріли. Довелося облаштовуватися заново. У гуртожитку гарні умови. Живемо добре», - каже переселенка Ніна Воронкова.


Облаштували кімнати у гуртожитках завдяки співпраці із урядом Німеччини.


«Дніпропетровщина найбільше прийняла громадян зі сходу. Ми допомагаємо їй у питаннях розселення та облаштування життя переселенців у гуртожитках», - зазначив керівник проекту GIZ Майк Маттес.File Attachment Icon
главная.002.jpg