www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 12 грудня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини
У Підгородному розчистили більше трьох кілометрів річки Кільчень – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
У місті Підгородне Дніпровського району відновили гідрологічний режим річки Кільчень. Водну артерію розчистили, що дасть можливість уникнути весняних підтоплень садиб майже тисячі місцевих мешканців. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Системно покращуємо екологічний стан Дніпропетровщини. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко. Цьогоріч втілили в області понад двадцять екопроектів. Один із них – розчищення річки Кільчень у Підгородному. Тепер це знову повноцінна водойма, а не просто позначка на карті», - зауважив Валентин Резніченко.

Річка Кільчень була замулена протягом десятиріч, русло потерпало від заростей очерету. Протік води майже зупинився, зникло більше десяти видів риби.

«Років зо тридцять тому риби в Кільчені було чи не більше, ніж у Дніпрі: білий амур, товстолоб, сазан. А за останній час більшість видів зникла. Тепер – лише маленькі щучки та карасики», - поділився мешканець Підгородного
Євген Дубина.


Цьогоріч Кільчень розчистили. Найбільш проблемні ділянки звільнили від очерету, з води витягли близько 50 тисяч кубометрів мулу. Річка отримала друге життя, вважають місцеві.

«Тепер ми річку не загубимо. Вона не буде пересихати, навесні не буде підтоплень. З Самари сюди зайде риба, а по берегах відновиться дичина», - розповіла Підгородненський міський голова Галина Кузьменко.

Загалом протягом цього року привели до ладу більше трьох кілометрів річки.


У Підгородному розчистили річку Кільчень


Тепер вона знову повноводна


"Років зо тридцять тому риби в Кільчені було чи не більше, ніж у Дніпрі: білий амур, товстолоб, сазан. А за останній час більшість видів зникла", - Євген Дубина


З річки витягли більше 50 тисяч кубометрів мулу


Найбільш проблемні ділянки звільнили від очерету


"Тепер ми річку не загубимо. Вона не буде пересихати, навесні не буде підтоплень", - Галина Кузьменко


Загалом цьогоріч розчистили більше трьох кілометрів річки
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
3.jpg