www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 19 липня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини району
Україна починається з мене
Версія для друку Написати листа

Україна починається з мене

До Мар’ївки (СК «Україна») їхали з Юрієм Коробовим, першим заступником голови ра-йонної державної адміністрації, – до села прибули волонтери. – Які волонтери? – виникло питання.
– А зараз ви поспілкуєтесь з ними, і вони дадуть відповіді на ваші запитання, – зазначав Юрій Коробов.
До речі, в планах не було у волонтерів марш-руту до Магдалинівського району, з ними вів перемовини Юрій Анатолійович, і учасники волонтерського проекту «Тут і зараз» погодились відвідати два села: Мар’ївку та Ковпаківку.
До Мар’ївської загальноосвітньої школи ми прибули в другій половині дня, біля навчального закладу кипіла робота: волонтери оновлювали шкільний спортивний майданчик, який заграв яскравими барвами веселки. Дівчата фарбували, а хлопці займалися бетонними роботами на фасаді шкільного приміщення.
– До обіду тут працювали і школярі, – спілкуємось із директором Мар’ївської ЗОШ, В.М.Дуфалою, – щиро завдячуємо за допомогу учасникам волонтерського проекту, а також висловлюємо подяку Ю.А.Коробову за те, що волонтери приїхали в наше село.
Всеукраїнський волонтерський проект «Тут і зараз» створений у 2016 р., він спрямований на розвиток активного громадянства.
– Волонтерством займаємось четвертий рік (з 2013 р.), наразі створено два тури, волонтери (молодь з 18-26 років) їздять на захід і схід країни, – розповідає керівник туру, який направлений на схід, Тетяна Луц (м.Кривий Ріг). – Східний тур – це Дніпропетровська та Харківська області, а Західний тур – Тернопільська та Івано-Франківська. Є волонтери з окупованої території, які проживають в Донецьку.
– Все почалося 7 серпня в Києві, – продовжує розповідь Тетяна Луц, – нас 40 чоловік всього: розділилися на два тури, кожен розповів, з якого міста, люди різні, хтось взагалі не займався волонтерством. Головна ідея, щоб збирались звідусіль (різних кутків України) і об’єдналися молоді люди – зі сходу та заходу, а також поширити ідею сталого розвитку у маленьких містах та селищах.
– На футболці написано «Україна починається з мене», – звертаю увагу на керівника туру. – На волонтерській посаді реалізуємо різні проекти, – відповідає Тетяна Луц, – це гасло з попереднього проекту, а на нових футболках нині діючого Всеукраїнського волонтерського проекту «Тут і зараз», такі написи: «Я змінюю країну із Заходу до Сходу».
– Серед нас є студенти, викладачі, архітектори, екологи і т.д., – продовжує волонтерка, – ми не отримуємо гроші, а маємо можливість спілкуватися з багатьма людьми, набуваємо досвіду, чимало моїх друзів не розуміють мене, але гадаю, що з часом вони приєднаються до волонтерського руху. Для мене волонтерство – це вже частина мого життя, починаєш любити більше свою країну, пра-гнеш до того, щоб в Україні з’явилося більше активних громадян.
Волонтери хочуть зруйнувати стереотипи: приміром, багато людей зі сходу бояться їхати до Західної України, бо говорять російською мовою. Щоб такого не було, намагаються роз’яснювати, спілкуватися з громадами.
І в Мар’ївці учасники волонтерського руху звертають увагу громадськості на те, що багато ми можемо робити своїми руками, знайти своїх однодумців і побачити результат роботи.
– Ночуємо у спальних мішках у шкільному спортзалі, – говорять волонтери, – нам комфортно, обов’язково зайдемо до Мар’ївського монастиря поставити свічки за мир в Україні, потім організуємо інтелектуальні бесіди про Вікіпедію, майстер-клас вестиме спеціаліст, також буде вечір поезії, із нас багато пише власні вірші, тож приходьте, – запрошували учасники волонтерського руху. Завтра вони відправляються до Ковпаківки Магдалинівського району. А були у Спаському Новомосковського району, де познайомилися із молодіжною організацією, яка створена у селі.
Коли пішли з Тетяною Луц кликати всіх сфотографуватись, то провели маленьке бліц-інтерв’ю: Чому ти волонтер?
На це питання молоді люди відповідали відразу так:
Паша: це епоха мого серця.
Андрій: мені цікаво було спробувати, що це таке?
Софія: подобається зна-йомитися з новими людьми.
Олександра: маю бажання робити добрі справи, бути корисною для суспільства.
Ірина: тому що – це круто! Розширює кругозір, робить серце добрішим, формує тебе, як особистість.
Паша: подобається робити людям щось корисне, захоплює атмосфера волонтерської діяльності.
Ось такі відповіді почула від учасників волонтерського проекту «Тут і зараз». Варто нам усім брати приклад з цих молодих людей. (Авт.: сама особисто приємно вражена тим, що існує такий проект і є така позитивна молодь, яка любить Україну і об’єднує всіх зробити крок до кращого життя).
Вікторія БанникВерсія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор