www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 17 липня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини району
Відкриття пам’ятника Почесному жителю Личкового Миколі Васильовичу Шкуліпі.
Версія для друку Написати листа
Він жив і працював для людей


17 серпня у Личковому відбулася знакова для села подія: урочисте відкриття пам’ятника Почесному жителю Личкового Миколі Васильовичу Шкуліпі.

Микола Васильович Шкуліпа народився 15 травня 1920 року в с.Бузівка Котовського р-ну Дніпропетровської обл. У 13 років розпочав свою трудову діяльність (після закінчення Бузівської семирічки), працював причіплювачем у тракторній бригаді, був секретарем комсомольської організації у Бузівці. У 1940-му році Миколу Шкуліпу призвали до служби у лавах Червоної армії.
Микола Васильович працював головою сільської ради у с.Велика Козирщина, директором Личківського звірогосподарства. З 1950 року по 1965 рік – секретар парткому колгоспу ім.Сталіна (згодом – Суворова). З 1965 року М. Шкуліпа обраний головою колгоспу ім.Суворова. У 1971 році Миколі Васильовичу присвоєно звання Героя Соціалістичної праці за високі врожаї сільськогосподарських культур. Володар 18 урядових нагород, серед яких – орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, орден Леніна, орден Трудового Червоного Прапора, орден Жовтневої революції.
Про те, як жителі Личківської сільської ради ставляться до ідеї встановлення пам’ятника своєму видатному односельчанину, сільський голова Анатолій Чуприна та депутати запитали у своїх односельців – пройшлися вулицями, провели анкетування. Як результат – всі цю ідею підтримали, тож на найближчій сесії сільської ради прийняли рішення встановити пам’ятник Миколі Васильовичу Шкуліпі і одночасно – зробити благоустрій території, де стоятиме пам’ятник.
Але обійшлися не тільки силами сільського бюджету: оскільки народний депутат Вадим Нестеренко буває в районі регулярно, то і поділилися з ним цією ідеєю. На що Вадим Григорович відповів виділенням коштів з благодійного фонду «Твій рідний край» для виготовлення погруддя М.В.Шкуліпи. Не залишилось осторонь і сільськогосподарське підприємство «Агро-Альянс» на чолі з ке-рівником Олександром Гаркавенком – допомагали в облаштуванні території навколо пам’ятника.
На урочисту подію зібрались жителі села, розділити приємні враження приїхали також народний депутат України Вадим Нестеренко, голова Магдалинівської РДА Юрій Мостовий, голова Магдалинівської районної ради Володимир Дробітько, перший заступник голови РДА Юрій Коробов, директор департаменту «Котівка» ТОВ «Агро-Овен» Микола Дробітько, директор ТОВ «Агро-Альянс» Олександр Гаркавенко.
З вітальним словом перед личківцями виступив, зокрема, народний депутат України Вадим Нестеренко, який наголосив на важливості таких подій у сучасному суспільстві: «Це прекрасно, що ми відкриваємо пам’ятники тим людям, яких ми знали і впевнені у тому, що вони цього заслуговують». Спогади Миколи Дробітька, якому пощастило працювати з Миколою Шкулі-пою, не залишили байдужими присутніх: «Ця людина навчила мене працювати. У час, коли навколо бачимо тільки, як багато чого руйнується, у Личковому відкривають пам’ятник людині, яка все життя віддала цьому селу і людям. Я вдячний Анатолію Григоровичу за те, що проявили таку ініціативу і за те, що запросили мене на цю подію».


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор