www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 19 липня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Новини району
Робочі наради за участі народного депутата України Вадима Нестеренка
Версія для друку Написати листа
Робочі наради за участі народного депутата України Вадима Нестеренка, голови райдержадміністрації Юрія Мостового, першого заступника голови айдержадіміністрації Юрія Коробова та сільських голів Наталії Сільман (Гупалівська сільська рада) і Володимира Коваля (Топчинська сільська рада) відбулися у пятницю, на обєктах реконструкцій.

Майже два роки тому Наталія Степанівна разом із жителями Гупалівки вирішили виготовити проект на реконструкцію Будинку культури. Нині там стоять тільки стіни з дахом, який протікає. Про опалення та вікна і мови немає, останній раз тут святкували випускний у 1996 році. Та, попри аварійність будівлі (вірогідність того, що дах упаде, дуже велика), у цьому приміщенні проходять тренування танцювального колективу та вокальні репетиції. Концерти збирають своїх глядачів у приміщенні шкільної їдальні, тож відтепер з нетерпінням чекають, коли зможуть зробити справжнє свято у сільському клубі.

Щоб висловити вдячність нардепу Вадиму Нестеренку за те, що зміг переконати область у потребі фінансування даного проекту, прийшли жителі села.

- Мені довелося переконувати у необхідності виділення коштів з обласного бюджету спочатку губернатора Валентина Резніченка, а потім – депутатів обласної ради. Стосовно реконструкції Будинків культури питання стоїть, мяко кажучи, не дуже позитивно, адже є багато інших проблемних завдань. Але, пообіцявши вам перед виборами допомогти з фінансуванням, слова свого дотримав.

Вартість проекту – 1млн 800 тис. грн., перший транш у 500 тисяч підрядник вже отримав. Тож за два місяці – почули від будівельників – буде замінено дах, проведено утеплення, вставлено вікна і зроблено електрику. «У наших ітересах зробити це якомога швидше», - запевнив підрядник. Початок робіт було заплановано на листопад, але, завдяки клопотанню народного депутата, їх вдалося почати набагато раніше.

Не приховують своєї радості і місцеві жителі: «Навіть дивно, що роботи почалися вчасно, а не перед Новим роком, а це багато значить. Ми дякуємо за те, що дотримали слова, це вже не перше наше прохання – у тому числі, особисті, - які виконує депутат Вадим Нестеренко. У нас багато талановитої молоді, проходять чудові концерти та свята, а тепер, коли матимемо нормальні умови, взагалі буде, де розвернутись».

- Ви тут на місці, тож разом із сільським головою контролюйте якість виконання будівництва, щоб не було недоліків і через рік-два не прийшлося ремонтувати приміщення. Кошти виділені немалі, тому маєте бути пильними, - звернувся до присутніх Вадим Нестеренко.

Користуючись присутністю Вадима Григоровича у селі, жителі задали питання про наболіле: Національний парк, при умові створення якого селянам прийдеться непросто: заборона випасу худоби, сінокоси, збирання грибів і т. д.

- У понеділок за моєї ініціативи у Дніпропетровській облдержадміністрації відбулась нарада з цього питання, - відповів В.Г.Нестеренко. – Я поясню, чому я її ініціював. По-перше, як ваш депутат, я реагую на всі звернення від своїх виборців, а по-друге, щоб спростувати думки деяких про те, що створення Національного парку – моя ідея, що мені це потрібно. Зовсім ні. Я, як і ви, вважаю, що зараз не зовсім той час, щоб цим займатися. Аргумент області – Указ Президента від 2008 року, який треба виконувати (авт.: хоча є багато невиконаних Указів, які б могли покращити, а не ускладнити життя людям). Я пропоную піти на компроміс: якщо ми зовсім відмовимось від участі в проекті, вирішать без нас (так виходить практично завжди). Тому ми маємо зробити мудро: самим вирішити, яку територію під парк можемо безболісно для своїх людей віддати. Ще раз подивіться цю карту і внесіть свої пропозиції: якщо це буде два дерева – нехай буде два, але це буде рішення громади. Після скаладення таких карт у населених пунктах ми подамо їх в ОДА і проведемо громадські слухання. У будь-якому разі, я відстоюватиму інтереси своїх виборців.

- Просто ми маємор на очах яскравий кричущий приклад, - пояснювали народному депутату гупалівці. – Канал «Дніпро-Донбас» теж – державне підприємство, здавалося б, не приватне, значить, не на шкоду людям. Але по всій довжині їздить «Хаммер» , у ньому люди з автоматами, не підпускають нас і близько, про те, щоб половити рибу на вудку, і мови бути не може! Поділили той канал на шматки, повіддавали в оренду якимось фірмам, ті виловлюють рибу і продають. Так само буде і з парком, це сто відсотків.

- Я з вами повністю згоден, - погодився В.Нестеренко. – Тому ви самі маєте визначити територію, яку можна віддати, якщо потрібна якась допомога – звертайтеся.

Ще одне звернення – від жителів частини Гупалівки, яку в народі називають Шкаралупівкою: нардеп минулого скликання М.Солошенко допоміг встановити металевий міст через річку (іншої дороги до села немає), але не передбачили перила. Тут живуть переважно літні люди, і без відповідної опори вони не можуть навіть за хлібом піти – треба за щось триматися.

Гупалівці – взагалі активні і небайдужі до свого села люди. Створивши громадську організацію «Голуба Оріль» для участі в проекті ЄС ПРООН (завдяки цьому відремонтували дитячий садок), вони не припинили її діяльність по його завершенні, відчувши переваги роботи громади. Тож збирають гроші і витрачають їх на благоустрій, соціальний розвиток села – на те, що вирішить громада.

Наступний обєкт – НВК у Топчиному. Відсутність дитячого садка для такого села протягом багатьох років була великою проблемою. Хоча підвіз до Магдалинівських ДНЗ організований - там і без топчинців перевантаження. Тим більше, що у приміщенні Будинку культури достатньо місця для облаштування дитячого закладу. Вартість проекту – 1 млн. 600 тис. грн., фінансування з обласного бюджету народний депутат також відстоював спочатку в ОДА, а потім – на сесії обласної ради. Дивно тільки, що на зустріч з депутатом, кірм сільського голови В.Коваля, прийшло всього кілька жителів Топчиного, що викликало закономірне питання – а, може, дитячий садок селу і не потрібен?


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор