www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 17 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Безоплатна правова допомога
«Чесна платіжка»
Версія для друку Написати листа

«Чесна платіжка»

На сьогодні досить актуальним та болючим питанням є неправомірне нарахування заборгованості по комунальним тарифам. До бюро звертаються громадяни з даним питанням та оскаржують рішення установ в судовому порядку.

Ціни на опалення та гарячу воду в різних областях України суттєво відрізняються, аби надавати більш якісні послуги зі справедливою ціною, в країні запустили ініціативу "Чесна платіжка".

Міністр юстиції України Павло Петренко роз'яснив, чому є різниця у цінах за комунальні послуги та як збираються вирішити це питання найближчим часом.

Чому населення сплачувало за високими тарифами на опалення?

Громадяни, які мають лічильники газу, отримували платіжки із застосуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов. Це суттєво збільшувало вартість газу та стало причиною нарахування заборгованості за попередні періоди.
Ціни на опалення у різних областях України суттєво відрізняються через непрозорість формування тарифів. Тариф встановлюють органи місцевого самоврядування на підставі розрахунків виконавців послуг або Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Оскільки розрахунки у всіх різні - ціна теж різна.

Що було зроблено?

У лютому 2019 року уряд ініціював звернення до НКРЕКП щодо встановлення для облгазів вимоги перерахувати рахунки на природний газ без застосування відповідних коефіцієнтів. Як результат, у квітні платіжки із застосуванням коефіцієнтів перестали надходити громадянам.
Кабмін змінив формулу розрахунку ціни природного газу, чим зобов'язав «Нафтогаз» знизити ціну газу для населення.
Українцям будуть пояснювати, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення.
Міністерство юстиції оприлюднило повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує, і хто є їх реальними власниками.
"Ви маєте повне право бачити всіх «комунальних баронів», які роками нахабно наживаються на громадянах", - сказав Павло Петренко.
На сайті Урядового порталу та Мін'юсту з’явився калькулятор розрахунку чесної платіжки, де громадяни зможуть самостійно вирахувати, скільки мають сплачувати за тепло та гарячу воду.

Скільки я зможу зекономити після застосування нових тарифів?

Від 10 % до 40% в залежності від регіону.

Порахувати розмір вашої економії можна скориставшись онлайн-калькулятором розрахунку чесної платіжки, розміщений на сайті Міністерства юстиції

Коли вступлять в дію нові тарифи на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води?

Тарифи на послуги постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води наберуть чинності з початку опалювального сезону 2019/20 року.

Чи поширюються нові тарифи на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води на нарахування за надані зазначені послуги в попередні періоди? Ні

Чи втратять право на субсидію люди , які її отримували, після затвердження нових тарифів на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води?

Порядок призначення субсидії не зміниться.

Чи треба переоформлювати субсидію? Ні

Що робити, якщо органи місцевого самоврядування не встановили тарифи з урахуванням граничних цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води?

1. Перевірте на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води, чи здійснено перерахунок тарифів відповідно до рішення Уряду (не пізніше 1 вересня 2019 року).

2. Зверніться на Урядову гарячу лінію за номером 1545 та повідомте про нездійснення органом місцевого самоврядування перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для населення.

3. Завантажте зразок вимоги до органу місцевого самоврядування на сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua/ та зверніться для виконання рішення Уряду.

Що робити, якщо постачальник надіслав платіжку, в якій зазначений тариф , який перевищує граничні ціни/тарифи з постачання теплової енергії та постачання гарячої води?

Завантажте зразки документів на сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua/ та зверніться до теплопостачальної організації у зручний для вас спосіб – звичайною або електронною поштою або особисто передайте постачальнику – для перерахунку вартості зазначених послуг на опалювальний сезон 2019/20.

Будь ласка, телефонуйте до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


чесна платіжка.docxчесна платіжка.docx
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор