www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Управління соціального захисту населення райдержадміністрації
Інформація про роботу координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми при райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа


Домашнє насильство в Україні – злочин, а не "любов"

В Україні, як і в інших цивілізованих країнах світу, й досі невирішеною залишається проблема домашнього насильства. У більшості випадків страждають від нього жінки, але часто жертвами стають також чоловіки та діти.
Якщо ж говорити про статистику Національної поліції, лише 10% з постраждалих наважуються заявляти про домашне насильство. Інші ж намагаються “не виносити сміття з хати”. Тому зібрати реальну статистику просто неможливо.

Що таке домашнє насильство.

Найбільш повне визначення цього поняття представлено у підписаному президентом на початку січня цього року законі “Про запобігання та протидію домашньому насильству”:
“Це дія (або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства, які відбуваються в сім’ї, у межах місця проживання або між родичами, а також між колишніми або нинішніми подружжями або між тими, хто спільно проживає або проживав однією сім’єю, але не перебуває у родинних стосунках або шлюбі між собою”.

Більшість постраждалих – жінки

За офіційною статистикою, щороку в Україні близько мільйона жінок потерпають від насильства. Це вияв гендерної дискримінації, нерівності, яка склалася історично.
“Десь на підсвідомому рівні у певного кола людей є думка, що жінка – це власність. Так і про дітей говорять: мої діти, що хочу, те і роблю з ними. Фізичне насильство по відношенню до жінок, як виховний метод, вважалося нормальним явищем віками. Тому і страждають більше жінки”.
Дуже часто жінки замовчують факт насильства, звинувачуючи себе або виправдовуючи кривдника: “Б’є – значить любить”. Нісенітниця. Любити і бити – зовсім несумісні явища. А іноді вони відмовляються розуміти, що стосовно них чиниться насильство. Так, за даними Українського інституту соціальних досліджень, лише 27% жінок вважають образи проявом насильства і тільки 32% подібним чином оцінюють приниження. Для 49% жінок насильство – це побої, а 56% вважають насильством зґвалтування
“Щодо чоловіків, то насильство має інше природу. Але вони теж страждають від принижень, побоїв та погроз. Частіше на гарячу лінію звертаються чоловіки старшого віку, які зазнають насильства від своїх дітей або онуків. Це часто економічне насильство – неблагополучні члени родини забирають пенсію для своїх розваг. Чоловікам дуже складно, адже вони навіть бояться ідентифікувати себе, як жертв насильства. Але проблема існує. І для них, як і для інших жертв цього явища, важливо розуміти, що вони не наодинці зі своєю проблемою
Також телефонують чоловіки, які є свідками насильства та ті, які самі чинять насильство і хочуть змінити свою поведінку. Але, через відсутність якихось програм у державі, закритості обговорення цієї теми – це важко.
Що стосується дітей, то вони не лише є жертвами, а й їм доводиться спостерігати за актами насильства у сім’ї. Частіше на гарячу лінію телефонують не самі діти, а небайдужі родичі, сусіди чи друзі. Проблема домашнього насильства існує абсолютно в усіх країнах, у тому числі ЄС. Показники звернень – це не показники явища, це лиш показники того, наскільки люди довіряють державі..

Як захищають жертв домашнього насильства на рівні держави

Тепер домашнє насильство в Україні офіційно є злочином. Відповідні зміни в Кримінальний кодекс внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство.
“Ніякі закони не будуть працювати самі по собі, вони просто задають стандарти роботи правоохоронних органів, державних служб, і місцевої влади. Щодо новоприйнятого закону, то ним розширюється перелік осіб, які підпадають під визначення домашнього насильства. І це дуже добре. Важливо також, що даються більш конкретні визначення того, що таке насильство, а також його видів: економічного, психологічного, фізичного та сексуального”.
Створено Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства, який міститиме відомості про те, хто повідомив про вчинення домашнього насильства, про потерпілого, кривдника й інформація про сам випадок насильства (дата, форма і місце, результати заходів в сфері запобігання домашньому насильству).
І не забувайте, ніхто не заслуговує, аби його принижували чи били. Не залишайтеся зі своєю проблемою наодинці.

Якщо ж ви постраждали від домашнього насильства
звертайтеся до поліції тел.. 102, (05691) 2-15-54
соціальних служб тел. (05691) 2-15-92, 2-15-95,
Національна “гаряча лінія” за телефоном 11-61-23. 0-800-500-335


Стаття дом.насил..docСтаття дом.насил..doc
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор