www.magd-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 17 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Магдалинівський район >> Безоплатна правова допомога
АЛІМЕНТИ НА БАТЬКІВ
Версія для друку Написати листа

Обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.

Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Обов’язок утримувати батьків включає:

· Сплату аліментів;

· Участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

Обов’язок утримувати батьків (виплачувати аліменти) може бути покладено лише на повнолітніх дочку, сина (ст. 51 Конституції України, ст. 202 Сімейного кодексу України).

Так, якщо мати, батько є тяжко хворими, особами з інвалідністю, а дитина (до досягнення нею 18 років) має достатній дохід (заробіток), суд може постановити рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов’язаних з лікуванням та доглядом за ними (ст. 206 Сімейного кодексу України).

Відповідно до ст. 202 Сімейного кодексу України право на утримання виникає за умови, якщо батьки:

1. є непрацездатними;

2. потребують матеріальної допомоги (тобто батьки не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв’язку з відсутністю пенсії чи її низького розміру).

Дочка, син крім сплати аліментів зобов’язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних:

· тяжкою хворобою;

· інвалідністю;

· немічністю.

Якщо діти не виконують обов’язку щодо сплати додаткових витрат, батьки мають право звернутися до суду. Суд в кожному конкретному випадку визначає наявність вказаних вище обставин на підставі відповідного медичного висновку.

При визначенні розміру стягнення суд враховує наявність інших повнолітніх дітей, незалежно від того, до всіх чи до когось із дітей пред’явлений позов.

Утримання батьків може здійснюватись у добровільному порядку або у судовому порядку (примусово).

За подання позовної заяви у справах про стягнення аліментів позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»).

Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.

Також до уваги береться отримання батьками пенсії, пільг, субсидій, наявність в батьків майна, що може приносити дохід тощо. Тобто, в кожному конкретному випадку суд враховує всі види заробітку чи доходу як дітей так і батьків.

За більш детальною інформацію, складенням документів до суду та представництва Ваших інтересів у суді, звертайтеся до бюро правової допомоги за адресою: смт. Магдалинівка, вул. Центральна, 84 , контактний телефон 05691- 2-11-96.


аліменти на батьків.docxаліменти на батьків.docx
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор